Skip to content

O nás

Firma Elkoplast je od roku 2015 jediným producentem a zpracovatelem medicinálního konopí v České republice. Pěstujeme medicinální konopí nejvyšší jakosti a naše produkce podléhá přísné kontrole kvality. Konopí jsme schopni dodávat a balit podle potřeby zákazníka a nabízíme i možnost spolupráce.

Siska 2 (1)

Historie společnosti

divider
divider
 • 1. Dubna 2013

  Zákon o legalizaci

  V České republice vstupuje v platnost Zákon o legalizaci užívání léčebného konopí pro léčbu a výzkum. Česká republika se stává jednou z prvních krajin s platnou legislativou týkající se léčebného konopí. 

 • 28. Května 2014

  SÚKL

  Vyhlášení výběrového řízení VZSAKL01/2014 „Dodávka konopí pro léčebné použití“.

 • 28. Srpna 2014

  Kvalifikace

  Proběhlo jednání komise pro posouzení kvalifikace zájemců o licenci na pěstování konopí pro léčebné použití. Z celkového počtu 16 žádostí o účast ve výběrovém řízení VZSAKL01/2014 „Dodávka konopí pro léčebné použití“ splnili požadované kvalifikační předpoklady 4 zájemci.

 • 28. Dubna 2014

  První zakázka

  Elkoplast Slušovice s.r.o. získal zakázku VZSAKL01/2014 „Dodávka konopí pro léčebné použití“ a stal se tak oficiálně prvním producentem léčebného konopí v České republice a jedním z prvních na světě. 

 • 01. Června 2015

  První zařízení

  Začátek budování našeho zařízení na produkci medicinálního konopí

 • 01. Listopad 2015

  První sazenice

  Zasazena první sazenice klonu medicinálního konopí v České republice. 

 • 02. Duben 2016

  První dodávka konopí

  Do lékáren v České republice je dodáno první konopí, které pochází z naší produkce. 

 • 01. Leden 2020

  Zákon o pojištení

  Do platnosti vstoupil zákon, který stanovuje úhradu 90% ceny konopí vydaného v lékárně z veřejného zdravotního pojištění do množství 30 g/měs (vyšší množství podléhá schválení revizním lékařem). Zákon také stanovuje povinnost lékařům poskytovat informace o výsledcích léčby konopím SÚKLu.

divider
C48A5187_2

Slovo zakladatele

Dovolte, abychom uvedli na pravou míru, jak se naše společnost k uvedené problematice dostala. Majitel společnosti Ing. Ladislav Krajča je absolventem Vysoké školy Zemědělské v Brně, pochází ze zemědělské rodiny, a zemědělství byla jeho záliba od mládí. Po roce 1989 začal jako samostatný soukromý zemědělec a předtím pracoval v zemědělském družstvu od ukončení školy. V léčivých rostlinách měl vždy zálibu a sám je také pěstoval a dodával do firmy LEROS Strážnice. Z kraje obhospodařoval cca 50 ha půdy, samozřejmě v té době bez dotací…

Dozvědet se více

Používáme cookies abychom pro vás zabezpečili ten nejlepší zážitek z našich webových stránek. Pokud budete pokračovat v používání této stránky budeme předpokládat, že jste s ní spokojeni.